Mako je jemná bílá až krémová bavlna s dobrou odolností, pocházející z Egypta nebo Súdánu. Bavlna mako se používá jen pro jakostní textilie.
Melanž (melírování) je vícebarevné vzorování získané použitím směsi vláken různé barvy.
Merino je „královna“ mezi vlnami pocházející z Austrálie a Jižní Ameriky. V Evropě je její jemnost a měkkost nedosažitelná. Vhodná zvlášť pro zhotovení vrchních oděvů, dětského ošacení a spodního prádla.
Mikrovlákna jsou zušlechtěné chemické vlákna, které jsou svou osobitou jemností multitalentem v módním průmyslu. Jsou ušlechtilého vzhledu, lehké, splývající, příjemné pokožce, prodyšné, vodu odpuzující se snadným ošetřováním.
Modal patří mezi chemické vlákna získané z rostlinných látek. V tomto případě se jedná o vlhkosti odolné vlákno podobné viskóze. Vlastnosti: příjemné na nošení a měkce padavé jako viskóza.
Mohér koza mohérová dává hladkou, lesklou a měkkou vlnu. Dneska jsou kozy mohérové rozšířené po celém světě. Vlna pocházející z koz chovaných v Asii je ceněná jako zvlášť ušlechtilá a hřející. Od přírody je v barevných odstínech od bílé po šedou a hnědou.

zpět k přehledu