Sport(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Sport(0)

Dámské sportovní oblečení XXL

"Tělo sportovce" je trochu nesprávné pojmenování. Dámy všech tvarů a velikostí rády sportují. A jsou v tom úžasné. Typ jablko, hruška, nebo všude oblé křivky - na tom nezáleží. Nezáleží na tom zda je velikost S, M, L, nebo XXL. Nebo počkat. Možná záleží, ale jedině při nakupování sportovního oblečení. Správná velikost je základ, aby jste se při své oblíbené sportovní činnosi cítila v pohodě.

Dámské sportovní oblečení XXL

Připravte se na všechny vaše sportová dobrodružství stylově a komfortně. Dámské sportovní oblečení XXL přichází v množství stylů, barev a materiálů. Dámy si umí najít sportovní oblečení, které lichotí jejich typu postavy a současně je udrží v suchu i teple. S obrovským, neustále se měnícím výběrem sportovního oblečení a to i velikostech XXL se výběr toho správného může zdát poněkud složitý, ale příručka Klingel vám pomůže zorientovat se v různých typech materiálů a funkcí abyste vaše sportovní oblečení následně vybrali absolutně v pohodě.

Ochranné vrstvy dámského sportovního oblečení XXL

Nepromokavé a větru vzodrné sportovní oblečení se označuje anglickým termínem hard-shell a nejčastěji bývá vybaveno voděodolnou membránou. Takových membrán je několik typů i značek. Základní dělení je na porézní a neporézní, podle způsobu odvádění páry z oblečení ven. Nelze totiž použít "igelit", protože tělesná vlhkost by kondenzovala a pak vám bude celkem k ničemu, že vaše sportovní oblečení zvenku nepromokne.

Porézní membrány mají strukturu velkého množství dírek, které jsou větší než molekula vody ve vodní páře, ale menší než nejmenší kapka tekuté vody. Vhodným přirovnáním je kuchyňské cedník a tenisový míček. Typickým příkladem jsou membrány na bázi PTFE (polytetrafluorethylen), například známý Gore-Tex nebo eVent. Tyto materiály se chlubí lepší prodyšností, negativní vlastností může být možnost zanesení pórů - membrána má tak nižší životnost.

Neporézní membrány využívají principu, že materiál (často polyuretan) s vhodnou strukturou dokáže aktivně nasát vlhkost na jedné straně a vytisknout na druhé. Podobným způsobem absorbují vodu například buňky v tělech živočichů. Membrána musí poznat, kterým směrem má fungovat, co se děje díky různým tlakům a teplotě. Z čehož plynou omezení v použití těchto membrán při použití v extrémně teplých a vlhkých prostředích (deštné pralesy, apod.). Dostupné značky neporézních membrán jsou Gelanots a Sympatex.

Levnější sportovní oblečení nemívá membrány, ale tzv. zátěr. Nejčastěji také na bázi polyuretanu. Nevýhodou vykoupenou nižší cenou bývá nižší prodyšnost i vodě odolnost, proto se toto sportovní oblečení nehodí do extrémních podmínek a do situací, kdy v nich budete provádět náročnou fyzickou aktivitu. I když jste dáma s velikostí XXL ráda sportujete? Běháte, milujete cyklistiku a turistiku, v zimě lyžujete? Pak víte, jak je důležité nosit v chladnějších dnech více vrstev sportovního oblečení.Tak zvaný cibulový princip funkčního oblékání je odzkoušená jistota toho, že vám nebude zima, budete se cítit pohodlně a v suchu.

Jak se správně obléci, aby sportovní oblečení plnilo svou funkci? Důležité je mít na sobě už nejspodnější vrstvu z funkčního materiálu, tedy nátelníky, spodní prádlo a trička. Druhá vrstva plní zejména termoregulační funkci, ale musí být taky schopné prodat pot další vrstvě oblečení. Jedná se zejména o roláky a mikiny z kategorie funkční prádlo. Třetí vrstva oblečení nás chrání zejména před větrem a deštěm. Na mysli máme nepromokavé, prodyšné a větruvzdorné bundy a sportovní kalhoty.

Obecně platí: čím více tenčích vrstev, tým líp. Ideální je během sportování se svlékat a přioblékat podle potřeby. Je dobré proto s sebou na sportování nosit více kusů funkčního termo prádla.

Vlastnosti termoprádla:

- má všestranné použití

- odvádí pot od těla

- vyrobeno je z rychleschnoucího materiálu

- reguluje tělesnou teplotu

- zlepšuje mikroklima pokožky

- neodírá, nepřilepuje se na tělo

- je poddajné, pohodlné a hebké

- vyznačuje se skladností a nízkou hmotností

- je vhodné pro sport, extrémní podmínky i běžné nošení

- lze jej prát v pračce

Dámy, což milují sport i když je jejich velikost nenáviděná XXL, mají své oblíbené kousky sportovního oblečení. Umíte se o ně starat? Umíte správně prát sportovní oblečení? 6 banálních chyb, na které se často zapomíná: Tohle už nedělejte!

Dnes už sportovní značky nabízejí výrazné barvy a netradiční vzory, které nás činí nepřehlédnutelnými na běžeckých tratích i ve fitku. Nezapomínají ani na funkčnost materiálů, od kterých vyžadujeme specifické vlastnosti. Pokud chceme udržet životnost takového oblečení co nejdéle, měli bychom dbát na speciální péči.

Sportovní oblečení neperte s běžným oblečením

Funkční, nebo jinak řečeno, sportovní oblečení si svým speciálním složením vyžaduje naši extra péči. Nemluvíme většinou o levném oblečení, proto bychom ho měli prát s citem. Často se při jeho praní dopouštíme banálních chyb. Například pereme tyto oděvy spolu s běžným oblečením. Ve snaze ušetřit za vodu a elektřinu si neuvědomujeme, že tím poškozujeme jeho tkaniny.

Sportovní oblečení je totiž navrženo tak, aby bylo schopno pohltit co nejvíce vlhkosti, kterou tělo vyprodukuje při aktivitě. Zároveň má zajistit pocit sucha a prodyšnosti, aby naše pokožka správně dýchala. Praním tohoto oblečení zvlášť se vyhnete poškození membránových vláken a vaše sportovní kousky si uchovávají původní tvar, strukturu a vlastnosti.

Ale který prací prostředek je ten pravý? Mohu používat na praní běžný prací prášek nebo si musím zakoupit speciální prací přípravek ve sportovním obchodě? Tyto otázky si kladou mnozí z vás. Odpověď na tyto otázky sice není jednoduchá, ale pokusíme se na ně stručně odpovědět. Na praní dámského sportovního oblečení jistě není třeba speciální a drahé prací preparáty (neplatí to však pro všechny druhy sportovního oblečení.

Nejčastější chyby při praní sportovního oblečení:

1. Nesprávný program

- Perte v pračce na šetrný program (případně ručně).

2. Nesprávná teplota

- Při praní dodržujte teplotu doporučenou výrobcem. Nespoléhejte se na vlastní odhad (pokud již není po ruce štítek, protože jste ho odstřihli, vsaďte na jistotu a perte při teplotě 30 ° C).

3. Nesprávný prostředek

- Na praní používejte prací prostředky zaměřené speciálně na sportovní oblečení.

4. Používáte aviváž

- Při praní sportovního oblečení aviváž nikdy nepoužívejte.

5. Ždímátet a odstředíte

- Nepoužívejte klasické odstředování a neždímejte ani ručně (většina membránových oděvů je nepromokavá). Vodu nechte ze zavěšeného oděvu okapat a oblečení nechte vyschnout při pokojové teplotě.

6. sušíte na slunci

- Oděvy nikdy nesušte na přímém slunci.

Obecné zásady pro žehlení dámského sportovního oblečení

Většinu sportovního oblečení není třeba žehlit. Pokud máte potřebu své oblečení vyžehlit, zkontrolujte si nejprve štítek s ošetřovacími symboly a dodržujte teplotu doporučenou výrobcem. Sportovní oblečení z polypropylenu (POP) se nikdy nežehlí. Polypropylen je syntetická látka, která mě velmi nízký bod tání a neopatrným žehlením by mohlo dojít ke zničení prádla.


waiting...